0 537 330 61 76
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağı Artık Sorununuz Olmasın

Su Kaçağı Artık Sorununuz Olmasın

Genel olarak su faturasının belirli bir düzeyi vardır. Yani her ay belirli bir fatura söz konusudur ve bu bir rutindir. Bazı zamanlarda özellikle de yaz aylarında bu faturaların değeri biraz artabilir ama belirli bir düzende ilerlemelidir. Eğer ki bir ay çok yüksek bir su faturası ile karşı karşıya kalıyorsanız o zaman burada su kaçağı olma durumu vardır. Su kaçakları ne yazık ki insanları korkutan bir durumdur. Çünkü eski yöntemler üzerinden bir tamirat yapılacaksa büyük bir maddi kayıp sizleri bekler. O nedenle su kaçağını tamir ettirmek istiyorsanız teknolojiyi kullanan, gelişmiş bir firmadan ya da ustadan yardım almak bir hayli önemli olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?
Öncelikle su kaçağı var mı yok mu diye bulmak çok önemli bir konudur. Eskiden her yeri kırarak hareket eden ustalar vardı ve bu da daha sonra sizlere bir de fayans parası ödettirirdi. Ama artık devir teknoloji devri ve kırmadan da kaçaklar bulunabiliyor ve tamir edilebiliyor. İlk olarak su kaçaklarında birikmiş bir su bulunabileceği gibi gözle görülen bir durum olmadığı anlar da olabiliyor. Su birikintisi oluşuyorsa kaçağı tespit etmek kolay olsa da ne yazık ki su birikmiyorsa o zaman tespit biraz daha karmaşık hale geliyor. Kameralı sistemler boruların içerisine gönderiliyor. Bu kamera sistemleri sayesinde borunun neresinde bir kaçak olduğu bulunabiliyor. Üstelik su kaçak tespiti çok kısa bir işlemdir ve hiçbir şekilde kırma işlemi yapılmayacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Halledilir?
Eğer ki işinin uzmanı birinden yardım alıyorsanız o zaman ilaçlı sular sayesinde bu kaçaklardan kurtulabiliyorsunuz. Öncelikle kaçağın yeri tespit ediliyor. Bu tespitin hemen ardından ise boruya bir ilaç gönderiliyor. Bu ilaç kaçak olan yerin içerisine doluyor. Bu sayede hiçbir şekilde sızıntı olmuyor. Aynı zamanda gönderilen ilacın tüm borunun bakımını yaptığını da görebiliyorsunuz. Dolayısıyla da su kaçakları söz konusu olduğunda kırma olmadan hızlı bir şekilde hizmet verilebiliyor. Aynı zamanda uygun fiyatlı bir hizmet alacağınızdan da emin olabiliyorsunuz.